ورم ملتحمه مجسمه سراسر کشور اخبار گوناگون

ورم ملتحمه: مجسمه سراسر کشور اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار بین الملل روسیه، آینده اسد را مشخص کند / تیلرسون

نشریه «فارین پالیسی» در گزارشی خاص به تحلیل تازه ترین مواضع «رکس تیلرسون» راجع به سوریه پرداخته و تاکید می کند: دولت ترامپ در عقب نشینی بزرگ وتطبیقی آشکار با رو

روسیه، آینده اسد را مشخص کند / تیلرسون

تیلرسون: روسیه، آینده اسد را مشخص کند

عبارات مهم : روسیه

نشریه «فارین پالیسی» در گزارشی خاص به تحلیل تازه ترین مواضع «رکس تیلرسون» راجع به سوریه پرداخته و تاکید می کند: دولت ترامپ در عقب نشینی بزرگ وتطبیقی آشکار با رویکرد روسیه، روی شکست گروه داعش تمرکز کرده و آینده سیاسی سوریه را به فرایندهای سیاسی واگذار کرده است.

به گزارش ایرنا ؛ «رکس تیلرسون» وزیر امورخارجه آمریکا، هفته گذشته در یک نشست شخصی به «آنتونیو گوترش» دبیرکل شرکت ملل اشاره کرده است که هنگامی که بحث آینده سوریه مطرح هست، فرمان باید در دست روسیه باشد.

روسیه، آینده اسد را مشخص کند / تیلرسون

به گفته سه منبع دیپلماتیک مرتبط با این رخداد، تیلرسون در این ارتباط گفته هست، اکنون، آینده بشار اسد رییس جمهوری سوریه در دستان روسیه است و اولویت دولت ترامپ، محدود به شکست داعش است.

این تازه ترین ایستگاه در گذر پرنوسان سیاست خارجی آمریکا و تکانه ای است بر ناظرانی که تلاش دارند دریابند دولت ترامپ بر کنار زدن اسد از قدرت، پافشاری خواهد کرد یا نه. تقریبا سه ماه پیش، تیلرسون تاکید کرده بود که اسد به خاطر بکارگیری ادعایی جنگ افزارهای شیمیایی باید از قدرت کنار رود.

نشریه «فارین پالیسی» در گزارشی خاص به تحلیل تازه ترین مواضع «رکس تیلرسون» راجع به سوریه پرداخته و تاکید می کند: دولت ترامپ در عقب نشینی بزرگ وتطبیقی آشکار با رو

گزارش در ادامه می نویسد: تضمین های تیلرسون به گوترش، نشان از میل به فزاینده دولت ترامپ به سپردن فرمان سوریه به دست روس ها و نیز کنار گذاشتن ملاحظات ژئوپولیتیک به منظور تمرکز بر شکست داعش دارد. تیلرسون همچنین اشاره کرده که اقدام های نظامی آمریکا علیه روسیه در ماه های اخیر، تنها با نشانه دستیابی به اهداف تاکتیکی محدود انجام می شود یعنی جلوگیری از حملات شیمیایی در آینده و حفاظت از نیروهای تحت حمایت آمریکا که در سوریه علیه داعش می جنگند و نه تضعیف دولت اسد یا تقویت اهرم مخالفان در گفتگوها.

به نظر گزارش، موضع تیلرسون، بازتاب درک و پذیرش این توصیه است که دولت سوریه، با حمایت روسیه و ایران، در حال سربرآوردن به عنوان پیروز احتمالی در جنگ داخلی شش ساله کشور است و همچنین نشان از عقب نشینی زیاد از از اعلامیه 2012 ژنو به حساب می آید که به وسیله روسیه، آمریکا و دیگر قدرت های بزرگ به امضا رسید.

این اعلامیه، خواستار تاسیس یک دولت انتقالی با همکاری اعضای دولت کنونی و مخالفان شده است بود.

روسیه، آینده اسد را مشخص کند / تیلرسون

به نوشته گزارش، مقام های دولت اوباما و دیگر متحدان غربی، نشانه پیمان ژنو را کناره گیری بشار اسد از قدرت قرار داده بودند، هرچند دولت اوباما بعدها این درخواست را تعدیل کرد.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر راجع به گفت و گوهای محرمانه تیلرسون و گوترش خودداری ولی تاکید کرد که آمریکا، ‘به فرایند ژنوپلتیکی پایبند مانده و از نوعی فرایند سیاسی مناسب که بتواند مساله آینده سوریه را روشن سازد، حمایت می کند. این فرایند، از نگاه ما، آخر به تعیین وظیفه اسد منجر می شود’.

نشریه «فارین پالیسی» در گزارشی خاص به تحلیل تازه ترین مواضع «رکس تیلرسون» راجع به سوریه پرداخته و تاکید می کند: دولت ترامپ در عقب نشینی بزرگ وتطبیقی آشکار با رو

این مقام رسمی آمریکا افزود: «مردم سوریه باید از گذر یک فرایند سیاسی، آینده کشورشان را مشخص کنند».

گزارش در ادامه با اشاره به اقدام های آمریکا می افزاید: «تیلرسون اوایل ژوئن اعلام کرد که ترامپ به وی ماموریت داده تا مناسبات گسسته آمریکا روسیه را بازسازی کند. وی همچنین به کنگره هشدار داده که تحریم های تازه علیه روسیه به خاطر مداخله ادعایی این کشور در روند انتخابات آمریکا، می تواند تلاش ها جهت همکاری با مسکو در سوریه را ناکام گذارد.

روسیه، آینده اسد را مشخص کند / تیلرسون

تیلرسون در سفری به نیوزیلند تاکید کرد: «رییس جمهوری از من خواسته است تا فرایند توافق با روسیه را شروع کنم و ببینیم که آیا می توانیم این رابطه را پایدار ساخته و از بی ثباتی زیاد آن جلوگیری کنیم».

به نوشته گزارش، تیلرسون که مواضع کاملا متناقضی راجع به دولت اسد داشته، جهت گوترش روشن ساخته که دولت آمریکا، یکبار دیگر در این زمینه چرخش می کند. یک منبع مطلع می گوید که تیلرسون به دبیرکل شرکت ملل گفته ‘سرنوشت اسد، مساله روسیه است و نه دولت آمریکا.’

در این زمینه، «هیتر ناورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفته است: «دلیل دخالت ما در سوریه، بیرون کردن داعش هست. این جهت ما مهم است و به همین علت آنجا هستیم».

گزارش در آخر به نقل از «فرد هوف» مشاور پیشین وزارت خارجه جهت گذار در سوریه تاکید می کند: «موضع ترامپ راجع به نقش روسیه در سوریه ‘گیج کننده’ است». در این زمینه، گزارش می افزاید: «هیچ انسجام و هماهنگی ای وجود ندارد. هوف اشاره می گند: اینکه بگوییم روس ها مسئله اسد را حل کنند و خودمان را کنار بکشیم، یک چیز است و اینکه فکر کنیم می توانیم به طور عملی با تکیه بر روس ها به جای معقولی برسیم و نتیجه های خوبی به دست آوریم، یک مطلب دیگر است.

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | سیاسی | آمریکا | دولت ترامپ | دولت آمریکا | رکس تیلرسون | انتخابات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs